i n f o @ u r b a n t r i p . l v


24.XI-2007.

"BLONDIETOUR" ĶEMEROS.  Šodien vecajā Ķemeru sanatorijā "Līva" tika bildētas "BlondieTour" meitenes, kuras šogad pārstāv Latviju rallijā Plimuta-Banjula (šī pati komanda zem cita nosaukuma startēja arī pagājušā gada rallijā). Rallija īpatnība ir tā, ka dalībnieku auto nedrīkst maksāt vairāk kā 100 angļu mārciņas (apmēram tikpat latos). Ekipāžas darbojas katra pati par sevi, nekādos apstākļos nesaņemot palīdzību no rallija organizatoriem.

 

Sīkāka inormācija ir lasāma:

www.blondietour.lv

www.plymouth-dakar.co.uk (angliski)


[atpakaļ]


24.XI-2007.

"BLONDIETOUR" IN ĶEMERI. Today in the old sanatorium "Līva" the pictures were taken of "BlondieTour" girls, which are representing Latvia in rally "Plymouth-Banyul" this year (the same team with different name was also participating this rally in 2006). A significant feature of this rally is that every car must cost 100 English pounds or less (~ the same in Latvian lats). Teams work all alone, not getting help from organizers - in any conditions.

 

Further information is available:

www.blondietour.lv (latvian)

www.plymouth-dakar.co.uk

 

[back]

 

. : U R B A N T R I P : .


 

Latvietes iekaros Āfriku

 

Liepājnieces Ieva Lāce un Zane Dūmiņa Laimiņa, braucot ar vecu žiguli, pārstāvēs Latviju rallijreidā Plimuta-Dakara.

 

Ideja piedalīties ekstrēmajā pasākumā meitenēm radusies pērn, kad Ieva no Liepājas atbraukusi uz Rīgu studēt uzņēmējdarbību un sapratusi, ka viņai dzīvē kā pietrūkst. "Kādu pusgadu domāju, ko iesākt, līdz vienā žurnālā izlasīju par puisi, kurš piedalās līdzīgos pasākumos, braukājot ar automašīnu Volga. Ilgi internetā meklēju informāciju, taču neko neatradu, tādēļ sameklēju raksta varoni Kasparu un kārtīgi viņu iztincināju. Sapratu, ka man arī gribētos darīt kaut ko tamlīdzīgu," stāsta Ieva, kurai ir tikai 20 gadu, taču, šķiet, piedzīvojumu kāres un traku ideju netrūkst. Tad viņa draugu vidū sākusi meklēt potenciālos līdzbraucējus, taču ar laiku visi atkrituši, tādēļ šo ideju piedāvājusi savai labākajai draudzene Zanei. "Abas esam lepnās un trakās liepājnieces, tādēļ, iespējams, izdevās par to vienoties. Tiesa, pieteikšanās rallijam jau bija nokavēta, tomēr atradām laiku un iespēju izpildīt galveno prasību — šajā braucienā jāpiedalās ar mašīnu, kas nemaksā vairāk par 100 latiem vai britu mārciņām. Internetā atradām lietotu Renault Clio, nopirkām, un — aidā!"

 

Precēties negrib

 

Ieva neslēpj, ka iepriekšējā rallijā, kurā piedalījās daudz vīriešu autobraucēju no visām pasaules malām, viņai un Zanei gājis traki un piedzīvojumu nav trūcis. "Tā tomēr ir cita pasaule, kurā mēs vienkārši tā ielēcām, ar visiem tipiskajiem vīriešu jociņiem un attieksmi, kad vienam otram pēc rallija gribējās nodibināt ar mums tuvākas attiecības," viņa pasmejas. Otra trakā lieta bijusi tā, ka Zane smagi savainojusi kāju un uzreiz pēc rallija aizlidojusi mājās. "Tā kā biju palikusi viena, turklāt bez naudas, man nācās pārdot mašīnu, lai būtu nauda, par ko nopirkt lidmašīnas biļeti. Tā nu bija reize, kad nācās likt lietā uzņēmējas spējas un atkal saskarties ar pieaugušo cilvēku pasauli."

 

Tā kā pērn rallijs vedis cauri nevis tūristu objektiem, bet īstajai Āfrikai, kur baltie cilvēki tiek uzskatīti par eksotisku parādību, meitenēm nācies saskarties ar pastiprinātu vietējo iedzīvotāju interesi: viņas tikušas aptaustītas, saņēmušas komplimentus par gaišajiem matiem un — kas vēl trakāk — nopietnus precību piedāvājumus. "Vairākos ciematos patiešām bija tā: kāds puisis mūs noskatīja, atveda savu ģimeni un nostādīja fakta priekšā — šo meiteni es precēšu. Dažkārt pat dabūjām ņemt kājas pār pleciem," Ieva smejas.

 

Ar visu jātiek galā pašām

 

Tomēr pērnā gada pieredze ne Ievu, ne Zani nav atturējusi uz ralliju doties arī šogad. "Mēs jau šogad nebūsim vienas, jo pēc mūsu pagājušā gada piedzīvojuma ļoti daudzi vēlējās noskaidrot, kā var rallijā piedalīties, un no Latvijas uz Plimutu dosies 40 ekipāžas: 21 oficiāli, pārējās — neoficiāli. Puiši arī daļēji apsolījuši, ka problēmu gadījumā palīdzēs salabot mūsu veco žigulīti, ar kuru startējam šoreiz." Tiesa, ar naudu arī tagad esot tā, kā esot — sponsori bija pieteikušies, taču beidzamajā brīdī tomēr atteikušies. "Toties mums ir nopietns ekipējums — piemērota telts, guļammaiss un drēbes atšķirībā no pērnā gada, kad naktīs salām, jo Āfrikā šajā diennakts laikā temperatūra mēdz būt mīnusos," Ieva neskumst par problēmām, jo ir pārliecināta, ka tās atrisināsies.

 

Šogad meitenēm brauks līdzi pasaules apceļotājs Jānis Vaišļa, lai veidotu filmu. Taču viņš nebūt meitenēm nepalīdzēšot. "Tas bija viens no noteikumiem, ka mums ar visu jātiek galā pašām, un to arī pieņēmām," Ieva uzsver. Tomēr meitenes ir gatavas lidot uz Gibraltāru, kur rallisti pulcēsies, sagaidīs Jauno gadu un pēc tam dosies 10 000 kilometru tālajā ceļā, cerot arī nonākt galamērķī.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


© U R B A N T R I P